Česká zmrzlina z Opočna

Mražené nápoje a koktejly

Mražená káva

Suroviny: vanilková a čokoládová zmrzlina, 100 g BOHEMILK smetany ke šlehání, 1 balíček vanilkového cukru, 200 ml studené kávy, kávový prášek, 2 lžíce kávového likéru, 4 malé čokolády.

Ušleháme do tuha smetanu s vanilkovým cukrem a naplníme ji do zdobicího sáčku s hvězdicovým tvořítkem. Zmrzlinu dáme do sklenic a zalijeme ji připravenou kávou. Sklenici ozdobíme šlehačkou a posypeme kávovým práškem. Podle chuti dozdobíme čokoládou a kávovým likérem. Ihned podáváme.

Koktejl Čokoládové nebe

Suroviny: čokoládová zmrzlina, 250 ml BOHEMILK plnotučného mléka, BOHEMILK smetana ke šlehání, čokoládová poleva, lístky máty (meduňky) na ozdobu
(1 porce)

Do mixéru nalijte vyhlazené plnotučné mléko BOHEMILK, pak doplňte čokoládovou zmrzlinu. Všechny suroviny rozmixujte a hotový nápoj přelijte do vyšší průhledné sklenice a ozdobte šlehačkou BOHEMILK, čokoládovou polevou a lístky máty nebo meduňky.

Dle chuti můžete použít místo čokoládové zmrzliny jinou mléčnou zmrzlinu, dozdobit např. čerstvým ovocem a vytvořit každý den jiné variace osvěžujícího koktejlu.

Kontakt
Petr Zářecký
Na Olivě 270, 517 73 Opočno
tel.: 776 663 384, privát: 721 466 682
email: zmrzlina.zarecky@seznam.cz
Česká zmrzlina z Opočna
© 2013 regenet, skript smartsolution